Пориньте в атмосферу живої бойківської культури!

Заповідник “Тустань” започаткував фестиваль “БойЄ”. Він вперше відбувся у жовтні 2019 року, на свято Покрови та День захисника України.

Урич — це бойківське село, де ще збережено місцеву культуру та архітектуру. А “БойЄ” — це нагода нагадати про ці звичаї бойків. Події фестивалю відбуваються на території культурного центру “Хата в Глубокім”.

“БойЄ” розкриває маловідому культуру бойків і місцеву спадщину, занурюючи відвідувача в автентичну атмосферу. На відвідувачів чекають народні музики з навколишніх сіл із народною музикою, співами і танцями, майстри пропонують майстер-класи народних ремесел, також можна скуштувати місцеву кухню і послухати лекції. А ще на фестивалі відтворюють обряди, до прикладу весілля і вечорниці.

“БойЄ” — родинний фестиваль, де знайдуть розваги дорослі і діти: на дитячій галявині малеча може створювати сувеніри та брати участь у веселих забавах.

Державний історико-культурний заповідник “Тустань” окрім дослідження, збереження і популяризації фортеці, має на меті розвивати і багату бойківську спадщину Урича. Розширюючи сферу культурної спадщини: від середньовічної Тустані до бойківського села, фестиваль привертає увагу до локальної історії та етнографії і творить унікальний культурний осередок, своєрідний музей просто неба, який приваблюватиме всіх, хто цікавиться історією рідної землі.

Фестиваль відбувається у межах проєкту “Світ Карпатських розет” – заходи зі збереження унікальності культури Карпат за підтримки CBC Programme Poland‐Belarus‐Ukraine, програми Міністерства культури України “Малі міста – великі враження” та за підтримки Українського культурного фонду, покликаний популяризувати традиції регіону та народності, що є невід’ємною частиною українського генетичного коду.