Мандруйте стежками захисників фортеці!

Наскельна фортеця “Тустань” ХII-ХVІ століть – це унікальна пам’ятка природи та будівництва, яка не мала аналогів у Європі. Фортеця діяла як потужний оборонний, митний та адміністративний центр. Цей комплекс був вершиною майстерності тогочасних будівничих.

Нині ви можете прогулятися промаркованим маршрутом довкола скель та піднятися на дитинець. Звіди відкривається неймовірний краєвид на Сколівські Бескиди і долину села. А також ви на власні очі побачите рештки забудови: це 4 тисячі пазів і врубів у камені. За цими слідами український науковець Михайло Рожко під час експедицій у 1971-2004 роках створив графічну реконструкцію наскельної дерев’яної фортеці. Її гіпотетичний вигляд ви можете побачити у 3Dмоделі, в мобільному додатку Tustan AR та під час віртуальних польотів Тустань VR.

Скелі можуть вас зацікавити і через свою значно давнішу історію. На цих каменях, яким 55 мільйонів років, люди поклонялися давнім богам. Після себе залишили петрогліфи – наскельні малюнки, на які ви можете натрапити і нині. Збереглося викарбуване зображення вовка, що наздоганяє лося, коня та вершника, а ще сокири та хрести.

Спускаючись із дитинця, радимо вам завернути до середньовічної криниці. Вона могла врятувати і забезпечити водою залогу фортеці при тривалій облозі. 

А далі, прогулюючись селом, ви можете пройти тим же давнім торговим шляхом, який пролягав тут у часи Русі. Купці везли сіль із Дрогобича у Європу саме через Тустань і  фортеця діяла ще й як митниця.

Графік роботи:

Заповідник працює щодня
з 9:30 до 17:00 (листопад-березень)
з 10:00 до 18:00 (квітень-жовтень)

Вихідні дні:
Різдво (7 січня)
Водохреща (19 січня)
Великдень

Вартість квитків