Урич — гірське село, де ще збереглося кілька десятків автентичних бойківських хат і дерев’яних криниць початку XX століття. Прогуляйтеся уздовж дороги і Ви побачите кожну із них.

Одну із таких хат заповідник відреставрував і пристосував під Культурно-громадський центр села та Центр локальної історії “Хата у Глубокім”. Там відбуваються майстер-класи народних ремесел, а також зустрічі місцевих мешканців із працівниками заповідника.

Від 2016 року там діє сучасна етнографічна виставка “Непотріб? Історія Урича в предметах і зображеннях”. Їй передувала експедиція: працівники музею обійшли кожну хату села, збирали старі світлини, речі побуту, а також спілкувалися із місцевими мешканцями, записували їхні спогади про громадське і культурне життя села, діяльність УПА. Усе це презентують на експозиції, де весь матеріал подають по-сучасному із використанням мультимедійних засобів. Така виставка – це спроба розкодувати глибоке значення, заховане у цих артефактах і знайти їм нове призначення.

У Центрі локальної історії “Хата у Глубокім” також можна побачити відеозаписи свідчень місцевих мешканців.

З 2018 року у цьому центрі триває проект “Світ карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат”, що здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу у межах Програми транскордонного співробітництва “Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020рр.” У межах проекту відбувається реконструкція будівлі та пристосування під центр локальної історії Урича.

Графік роботи:

з 9:30 до 17:00 (листопад-березень)
з 10:00 до 18:00 (квітень-жовтень)

Вихідні дні:
Різдво (7 січня)
Водохреща (19 січня)
Великдень

Вартість квитків